خانه > مقالات > لترون (Letron) چیست
لترون

لترون (Letron) چیست

لترون (Letron) چیست
نئوپان روکش شده با ملامینه را در اصطلاح لترون (letron) می نامند . letron در ظاهر با mdf تفاوت چندانی ندارد ،اما در زیر روکش اتفاقاتی رخ داده است که لترون را ضعیف تر و آسیب پذیر تر کرده است .

لترون چیست

 

تفاوت لترون و ام دی اف

این محصول از ضایعات چوب و تراشه های خورد شده چوب که از شرکت های چوب بری باقی می ماند تولید شده . این ضایعات و خورده های چوب را با چسب به چسبانده و روکش می شود .

لترون

پس از ورود ام دی اف به بازار ، به دلیل مقاوم بودن این محصول استفاده از “لترون” به حداقل رسیده و تقریبا محبوبیتی میان مشتریان ندارد . اما به دلیل ارزان تر بودن ورق letron نسبت به ام دی اف تولیدکنندگانی که به صورت انبوه تولیداتی مانند میز تلوزیون ، کتابخانه ، میز کامپیوتر و .. دارند ، از لترون استفاده می کنند و تقریبا در بیشتر فروشگاه های موجود در بازار عرضه می گردد . از معایب آن می توان به شکسته شدن هنگام جابجایی ، مقاومت بسیار کم مقابل آب و تولید حشره اشاره کرد .

لترون (Letron) چیست

درگذشته در اکثر خانه ها در فضاهایی مثل کمد دیواری، از لترون استفاده میشدو احتمالا شما اگر دراین خانه ها از کمد دیواریها بازدید کنید، شاهد این موضوع خواهید بود. امروزه استفاده از لترون در جاهای مهمی مثل کمد دیواری و آشپزخانه ها اصلا توصیه نمیشود.

در مواردی که ضرورت زیادی ندارند و شما هزینه ی اندکی را برای ساختن چیزی در نظرگرفته اید، میتواند بهتریت گزینه برای شما استفاده از لترون باشد که از نظر ظاهری مثل ام دی است و تشخیص لترون یا ام دی اف بودن از ظاهر کار بسیار سخت است.

همچنین ببینید

قرنیز کابینت

قرنیز کابینت

قرنیز کابینت : قرنیز ها مواد ضد آبی هستند که معمولا به شکل شاخه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش فروشگاه در حال حاضر در مرحله آزمایشی می باشد. لطفاً برای ثبت سفارش تماس بگیرید. رد کردن