خانه > مقالات > ابعاد استاندارد کابینت

ابعاد استاندارد کابینت

ابعاد استاندارد کابینت :
در حالت استاندارد ارتفاع کابینت های زمینی با احتساب صفحه روی کابینت ۹۰cm و در عمق ۶۰cm ساخته می شود . در مورد عرض کابینت های زمینی استانداردی وجود ندارد و معمولا عرض کابینت ها با توجه به نقشه و فضای موجود توسط طراح مشخص می گردد.

این ابعاد در نظرگرفته برای حالت استاندارد عمق، با در نظر گرفتن اینکه گاز رومیزی و سینک توکار داریم احتساب شده است. زیرا گاز رومیزی ۵شعله و سینک توکار همانطور که در تصویرمشاهده میکنید، نیازمند صفحه ی کابینتی هستند که حداقل ۶۰ سانتی مترعمق داشته باشد.

درموارد مختلفی که بنا بر دلایلی خاص مثل کوچک بودن فضا، ناچار به استفاده از کابینتی با عمق ۵۰ سانتی متر بودیم، باید توجه داشته باشیم که از سینک توکار نمیتوانیم استفاده کنیم و در مورد گاز رومیزی، از استفاده گاز رومیزی ۵شعله محرومیم.

درمورد ارتفاع کابینت زمینی نیز، ابعاد توصیه شده و البته استاندارد، با احتساب پایه کابینت میباشد و به قولی ارتفاع ۹۰ سانتی متر، تمام شده کار میباشد.

ابعاد استاندارد کابینت
در مورد کابینت های هوایی ( دیواری ) نیز ارتفاع ۹۰cm و عمق کابینت ها ۳۲cm میباشد . عرض کابینت های هوایی نیز با توجه به طرح و فضای موجود تعیین می گردد.

اگر به دلایلی مختلف مثل کوتاه بودن سقف آشپزخانه مجبوربه استفاده از کابینتهای هوایی با ارتفاع کم بودیم، نگرانی نداشته باشید.زیرامواردی از این قبیل که باعث کوتاه تر شدن اعاد کابینت هوایی میشوند، بسیار است و طبق تجربه هایی که داشتیم، اینگونه از ارتفاعها نیز جلوه ی خوبی دارند.

طراحی کابینت

بین کابین های زمینی و هوایی فاصله ایی وجود دارد که استاندارد این فاصله در بازه ی ۵۵cm – 65cm قرار دارد . با مشخص شدن ارتفاع کابینت ها و فضای بین آنها ، ارتفاع تمام شده ی کابینتها به شکل زیر بدست می آید :
(ارتفاع زمینی)۹۰ + (ارتفاع هوایی) ۹۰ + ۶۰ = ۲۴۰ cm
معمولا سقف آشپزخانه ها درو احدهای مسکونی ۲۷۰cm در حالت عادی میباشد که اگر ۲۴۰cm را از آن کم کنیم ، ۳۰cm باقی میماند که ۵cm از این ۳۰cm را تاج اشغال میکند و فضایی حدود ۲۵cm در بالای کابینت ها خالی می ماند .

اتخاب کابینت mdf

همچنین ببینید

قرنیز کابینت

قرنیز کابینت

قرنیز کابینت : قرنیز ها مواد ضد آبی هستند که معمولا به شکل شاخه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش فروشگاه در حال حاضر در مرحله آزمایشی می باشد. لطفاً برای ثبت سفارش تماس بگیرید. رد کردن